ФОТО: Колона возила пред бензинските пумпи

by fokus 21:02
21:02

Колона од возила се забележува пред поголемиот дел пред бензинските пумпи во Скопје, по најавеното покачување на цената на горивата кое стартува од полноќ.

Денеска Регулаторната комисија објави дека цената на бензинот и дизелот поскапуваат за девет денари, што значи дека од полноќ цената на бензинот ЕУРОСУПЕР БС 95 ќе изнесува 104 денари, додека литар дизел ќе чини 95 денари.

Поврзани новости