Филмот „Џокер“ заработи една милијарда долари

by fokus 08:36
08:36

Филмот „Џокер“ најверојатно во текот на викендот заработи повеќе од една милијарда долари.

„Џокер“ до четвртокот, според кината, имаше заработено 999 милиони долари.

- Advertising -

Филмот е и прв чие прикажување не е дозволено за деца помлади од 17 години без придружба на родители.

Поврзани новости