Делчев, претседателот на Независниот синдикат на полицијата, позитивен на Ковид-19

by fokus 13:00
13:00

Гоце Делчев, претседателот на Независниот синдикат на полицијата, е заразен со корона вирусот. Оваа информација Делчев ја објави на својот фејсбук профил.

-За жал корона тестот кажува дека сум позитивен. Ми се случи прв пат во живот температура 38,2 и корона денот на првите симптоми 7 јуни. Сомнителен контакт со заразено лиџе од корона на 26 мај, напиша Делчев.

- Advertisements -

 

Поврзани новости