Ангелов во Вејце, осум рози и осум свеќи во чест на загинатите бранители

by fokus 13:28
13:28

Пред точно 17 години се случи масакарот во Вејце, во кој загинаа осум бранители. Генерал Стојанче Ангелов, денеска, во Вејце, запали свеќи во чест на загинатите македонски херои.

-НА МЕСТОТО НА ЗАСЕДАТА КАЈ ВЕЈЦЕ (2001-2018)
Осум свежи ружи и осум запалени свеќи во чест на осумтемина загинати македонски херои:

- Advertisements -

Игор Костески (26)
Роберт Петковски (27)
Бобан Трајковски (28)
Миле Јаневски (30)
Илче Стојановски (24)
Кире Костадиновски (24)
Бошко Најдовски (25)
Марјан Божиновски (27)

Нека им е вечна слава!, напиша Ангелов на фејсбук.

 

Поврзани новости