Ахмети ја пречека амбасадорката Агелер со македонско и американско знаме

by fokus

По вчерашната средба на претседателот на ДУИ, Али Ахмети, со амбасадорката на САД, Анџела Агелер, не престануваат реакциите на социјалните мрежи. Граѓаните забележаа дека Ахмети ја пречека Агелер само со македонското и американското знаме, односно од масичката беше тргнато албанското знаме.

Но, на масичката отстрана, до која седи вицепремиерот Артан Груби, сепак покрај македонското и американското знаме, стои и албанското.

Поврзани новости