19-годишник ќе одговара дека украл 200 денари од црква

by fokus 15:52
15:52

Против 19-годишниот А.М. од Крива Паланка е поднесена кривична пријава поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „тешка кражба“.

А.М. на 04.12.2017 година околу 12.30 часот во црквата ,,Свети Никола” во с. Градец, заедно со тројца малолетници (двајца на возраст на 15 и еден на 14 години)  со употреба на сила влегле во црквата и од иконите одзеле 200 денари.

- Advertisements -

Поврзани новости