18 повредени во сообраќајки за три дена

by fokus 11:11
11:11

Дваесет сообраќајни несреќи се регистрирани во текот на изминатите три дена на подрачјето на СВР Скопје, во кои 18 лица се здобиле со полесни повреди. Во осум сообраќајки е причинета материјална штета.

Од евидентираните осум сообраќајки во петокот во пет со полесни повреди се здобиле осум лица, а три незгоди се со материјална штета.

Во саботата, пак, се случиле пет сообраќајни незгоди, во три полесно се повредени три лица, а во две е причинета материјална штета.

Како што информираат од СВР Скопје, вчера во Скопје се регистрирани седум сообраќајки. Во четири незгоди со полесни повреди се здобиле седум лица, а во три е причинета материјална штета.

Поврзани новости