18 лица загинаа при пожар во хотел во Кина

by fokus 10:11
10:11

Пожар избувна утринава во хотел и спа комплекс во североисточниот кинески град Харбин, при што загинаа 18 лица.

Причината за пожарот се уште се испитува. Спасувачката операција продолжува. Се уште нема податоци за повредени.

- Advertisements -

Пожарот, кој избувна во четирикатната зграда во туристичкиот дел Сон Ајланд во Харбин, веќе е изгаснат.

Поврзани новости