17-годишно девојче си ја бара исчезнатата мајка

by fokus 15:47
15:47

34-годишна скопјанка се води за исчезната, а случајот во полиција го пријавила нејзината 17-годишна ќерка.

„На 26.11.2018 година во 22.00 часот во Полициската станица Чаир, 17-годишно девојче пријавила дека во непознат правец се оддалечила нејзината мајка Н.С.(34). Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето“, велат од полицијата.

- Advertisements -

Поврзани новости