17-годишна девојка пријавила дека била силувана од 29-годишен велешанец

by fokus 14:25
14:25

Во Секторот за внатрешни работи во Велес 17-годишна девојка во присуство на нејзините родители и адвокат, пријавила дека била силувана од 29-годишен велешанец со иницијали Д.Р.

Наводно девојката била силувана во периодот од 31.07.2018 до 03.08.2018 година.

- Advertisements -

Од полицијата велат дека се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.

Поврзани новости