14 годишник запалил банкомат во Тетово

by fokus 13:03
13:03

14 годишно момче од тетовското село Отушиште е осомничен дека во два наврата запалил банкомат во Тетово.

Против малолетникот СВР Тетово поднесе кривична пријава поради постоење основи на сомнение за сторени две кривични дела „предизвикување општа опасност“.

- Advertisements -

Според пријавата, четиринаесетгодишникот на 12 и на 27 јуни годинава во Тетово со употреба на запалка предизвикал пожар на банкомат, кој бил поставен од надворешната страна на продавница за чевли.

Поврзани новости