13.000 петарди пронајдени во продавница за обувки во Охрид

by fokus 19:03
19:03

Одделението за недозволена трговија со дрога и оружје при СВР Охрид,  денеска по преземени мерки и активности по ОА „Петарди“ при претрес во продавница за обувки во Охрид сопственост на И.Ш (46), пронајде и одзеде 13203 парчиња петарди.

Како што соопшти МВР, по комплетирање на доказниот материјал против И.Ш. ќе биде поднесена соодветна пријава. 

- Advertisements -

Поврзани новости