127 протест на исклучените од системот на Топлификација

by Fokus 14:34
14:34

Граѓаните исклучени од системот на Топлификација денеска ќе го одржат 127 протест, традиционално кај Тримфалната капија во центарот на градот.

Организаторите на протестот најавуваат дека се подготвуваат кривични пријави против одговорните лица и институции и дека во наредниот период ќе се фокусираат кон работата на Регулаторната комисија за енергетика и лиценците за работа кои таа ги издава.

 

- Advertising -

Поврзани новости