12-ти случај на украдени регистрации во Грција

by Фокус 12:34
12:34

На скопјанец му ги украле двете регистарски таблички од „волвото“ во Ханиоти, Грција каде бил на летување последниве десетина дена. Случајот го пријавил вчера на граничниот премин Богородица и претходно на грчката полиција.

„Со овој нов случај на украдени регистерски таблички  бројката на вкупно украдени регистерски таблички за оваа година достигна вкупно дванаесет, а досега регистрирани се и пет оштетувања на регистарски ознаки, со што забележуваме континуитет на проблеми од ваков карактер со кои мошне често се соочуваат македоските туристи во Грција“, велат од македонското МВР.

Поврзани новости