Мицкоски: Ѓорѓија Сајкоски е избран за нов генерален секретар на ВМРО-ДПМНЕ

by fokus 19:33
19:33

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, објави дека Ѓорѓија Сајкоски е избран за нов генерален секретар на партијата.

-Централниот Комитет на ВМРО-ДПМНЕ го изгласа Ѓорѓија Сајкоски за нов генерален секретар на партијата.
Сајко нека е со успех позицијата, нѐ чека многу работа и заеднички битки. Се до конечна победа над мафијата!, напиша Мицкоски на фејсбук.

- Advertising -

Поврзани новости