Кирацовски: Аферата „Рекет“ нема допирна точка со мене, кој е осомничениот не знам!

by fokus 13:04
13:04

Пратеникот Александар Кирацовски вели дека тој не се препознава во соопштението на Обвинителството за гонење на организиран криминал и корупција, во кое се вели дека истрагата „Рекет“ се проширува за уште четири нови лица меѓу кои и еден функционер.

-Аферата „Рекет“ нема допирна точка со мене, кој е осомничениот функционер навистина не знам, изјави Кирацовски за „Фокус“.

- Advertisements -

Тој беше еден од функционерите кој беше повикан во Обвинителството за да даде исказ за истрагата за „Рекет“.

Поврзани новости