(Галерија) Рекорден број новинари во улогата на сведоци за нелегалното прислушување во УБК

by fokus 12:48
12:48

На денешното рочиште за случајот „Таргет и Тврдина“, десетина новинари и уредници, повикани во улога на сведоци, ја исполнија судницата во Кривичниот суд.

Тие ќе сведочат за нелегалното прислушување во УБК, бидејќи со години им биле следени телефонските комуникации.

- Advertising -

Фотографии: Томислав Георгиев

 

 

Поврзани новости