10 канти катран од афион пронајдени во напуштена куќа во Кавадарци

by fokus 10:00
10:00

Сто килограми кафена материја во канти, најверојатно катран од афион, пронајдени се во напуштена куќа во Кавадарци.

Портпаролот на СВР Велес, Верољуб Додевски потврдува дека синоќа во 18.45 часот, во напуштена куќа на улица „Рајна Соколова“ во Кавадарци, биле пронајдени десет канти со тежина од околу 100 килограми со непозната тврда кафена материја, најверојатно катран од афион.

- Advertisements -
Banner NISSAN_Okt_300x250

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Поврзани новости