100 сведоци ќе сведочат во „Таргет-Тврдина“

by Fokus 12:45
12:45

Во случајот на масовното нелегално прислушување СЈО ќе предложи да сведочат 100 сведоци, а има уште 300 оштетени, најави денеска обвинителката Ленче Ристоска.

Таа денеска во Кривичниот суд го даде воведниот говор, а по кратката пауза воведен говор ќе дадат и обвинетите.

- Advertisements -

Ристоска детално го обвјасни начинот на кој се вршело прислушувањето, а на кое организатор, како што рече е поранешниот шеф на тајната полиција Сашо Мијалков.

Поврзани новости