Полицијата ги изнесува од Собрание повредените пратеници на СДСМ, Зоран Заев и Максим Димитриевски.

Оваа фотографија е објавена на српската  телевизија Н1 и тоа во моментот откако лекарите на Брзата помош интервенирале врз повредените, кои беа нападнати од демонстрантите на „За заедничка Македонија“.

 

Содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.