Министерството за внатрешни работи соопшти дека од денеска во 18 часот до утре во 8 часот ќе биде затворен делот од булеварот „Илинден“ пред Владата, поради одржување предизборен митинг.

Од МВР додаваат дека сообраќајот ќе може да се одвива во правец од мостот „Гоце Делчев“ кон булеварот „ВМРО“ и од булеварот „Илинден“ кон булеварот „Климент Охридски“.

Вечерва централниот митинг на оваа локација ќе го одржи партијата СДСМ.

Содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.