На оваа седница се збори за се освен за точката на дневен ред. Си го трошиме времето, а и парите на граѓаните, рече Томислав Тунтев од СДСМ на денешното продолжение на седницата за разрешување на Марко Зврлевски.

-И покрај тоа што имаме многу да зборуваме за Марко Зврлевски, за стотиците кои неосновано завршија во затвор и за не покренувањето обвиненија, пратениците од СДСМ нема да учестуваат во ваква бесмислена расправа, рече Тунтев.

Сите пратеници од СДСМ кои беа пријавени за збор не се присутни во Собраниската сала.

Содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.