По пет дена пауза пратениците денеска ја продолжија собраниската агонија и монотонија. Додуша, некои од нив, си најдоа занимација со испраќање СМС пораки, инспирирани од Ердогановиот референдум  – пратеникот Димитар Стевананџија пишува дека „Трамп му признал на Ердоган 51 – 49“.

Пратеникот Илија Димовски, пак, од раце не ја испушта бројаницата – „смирува нерви и душа“.

Содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.