Анонимен граѓанин до „Фокус“ достави ексклузивен видеоматеријал и 14 фотографии од кои се гледа дека во приватен стан или куќа, рачно се изработувале пасоши кои можеле да бидат употребени за изборни цели.

„Фокус“ вчера ја достави снимката до Јавното обвинителство. Повеќе детали за видеото можете да прочитате во најновото издание на неделникот „Фокус“, кој веќе може да се купи во трафиките.

(Галерија)

Содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.