Претседателот на ДУИ Али Ахмети, му честиташе на Мендух Тачи за неговиот реизбор на чело на ДПА на партискиот конгрес одржан денеска во Тетово.

– Разликите меѓу нашите ставови се корисни за нашето општество и придонесуваат за квалитетни решенија на прашања кои ја засегаат нашата земја. Но, јас сум сигурен дека делиме слични ставови  околу главните прашања кои ја чекаат нашата земја и дека заеднички ќе дадеме конструктивен придонес во надминувањето на овие пречки што ќе овозможи благосостојбата на нашите граѓани – му вели Ахмети на Тачи и му честиташе и за одлуката ДПА да се врати во Собранието по тепачката меѓу пратениците од двете партии.

Содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.