Вашата партија се бореше за демократија и за владеење на правото. Европските социјадемократи силно ве поддржуваат. На вашата земја и се потребни реформи, а јас верувам дека влада предводена од Зоран Заев може да го спроведе тоа. Европските партии ќе ве поддржуваат, рече во своето видео обраќање пред присутните на конгресот на СДСМ, Сергеј Станишев.

Содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.