Пет отсто предност за СДСМ на прашањето ако денес се одржат изборите за кандидат на чија партија ќе гласате покажа политичкиот барометар на Брима објавен денеска.

Од гласачите 25,2 отсто се расположени да гласаат за кандидати на СДСМ, а 20,6 отсто за кандидати на ВМРО-ДПМНЕ.

На прашањето ако денес се одржат изборите за кандидат на чија партија ќе гласате за Скопје 29,7 отсто од гласачите се расположени да гласаат за кандидат на СДСМ, а 26,5 отсто за кандидат на ВМРО-ДПМНЕ.

Содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.