Според резултатите на анкетата на телевизија Телма, 58,9 отсто од граѓаните се задоволни од работата на новата Влада предводена од СДСМ.

Процентот на незадоволните од Владата е 34,9, а останатите не сакале да дадат одговор.

Анкетата ја спроведе телевизија Телма во соработка со МЦМС, телефонски во период од четврти до единаесети септември.

Содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.