Пожарникари и месно население цела ноќ го гасеа пожарот што се разгоре вчера вечер во скопско Кондово.

Според последните информации од Центарот за управување со кризи, пожарот е сè уште активен, а околу селото е направен заштитен појас за да се спречи негово ширење.

Пожарот не ги зафати куќите во селото.

Содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.