Осум припадници на специјалните сили на МВР се тешко повредени во синоќешната сообраќајка која се случи на булеварот Партизански одреди во Скопје. Тие биле во полициско транспортно возило кое било дел од голем конвој.

Во еден момент, поради непочитување на сообраќајните прописи и неприлагодена брзина во конвојот удрило „ауди“ со скопски таблички. Повредени со возило на Итна помош се префрлени на скопските клиники и во старата градска болница.

Содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.