Поранешниот претседател на СПУКМ, Кирил Спироски, кој ги спороведе последните скандалозни избори за негов наследник, е вработен на неопределено време како референт во ЕЛЕМ, според известувањето што го објави Студентскиот пленум.

timthumb-1

Како што пишува во известувањето до кандидат кој е одбиен, Спироски е избран на јавниот оглас и ќе работи во Подружница ХЕЦ Треска во Скопје.

Спироски бегаше од студентите при последните избори за претседател на СПУКМ откако беа украдени кутиите со цел истите да не се бројат на факултетите туку во просториите на СПУКМ.

 

Содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.