Сообраќајна незгода синоќа во 22.10 часот се случила на улицата Македонска Фаланга во Битола помеѓу патничко возило „цитроен берлинго“ со битолски регистарски ознаки, управувано од О.С. (42) и мотоцикл „јамаха МТ 01“ со битолски регистарски ознаки, управуван од Ѓ. С. (28), двајцата од Битола, информираа од МВР.

Според полицијата, со тешки повреди се здобил Ѓ.С., кој е пренесен на КАРИЛ – Скопје и задржан на лекување, а О.С. се здобил со телесни повреди и е задржан на понатамошно лекување во Клиничката болница во Битола.

 

Содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.