Откако веќе неколку денови неофицијално се пишуваше дека СДСМ во општина Центар на локалните избори ќе настапи со Саша Богдановиќ, вечерва тоа стана и официјално.

Потврда стигна од лидерот на СДСМ и премиер, Зоран Заев, кој на новинарско прашање, по потпишувањето на договорот за предизборна коалиција, кој ќе биде кандидатот за општина Центар, одговори дека тоа ќе биде Саша Богдановиќ.

Содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.