Македонија стагнира, нема проекти, нема работа, ништо не се создава, а тоа се должи на неспособноста на оваа власт во секое поле, изјави претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, кој најави нов пристап со тоа што ќе оди на терен во градови и села за да го чуе гласот на народот.

-Македонија не може да си дозволи уште една изгубена генерација. Од денеска ќе одиме на теренски посети да го слушнеме гласот на народот. Салонската политика е едно, а вистинската слика лежи меѓу граѓаните – порачува тој во видеото објавено на неговиот фејсбук профил.

Видео обраќање 13.03.2018

Македонија тоне, народот не гледа перспектива. Од денес почнувам со посети на терен, да го чујам гласот на народот, затоа што заслужува подобро!

Posted by Hristijan Mickoski on вторник, 13 Март 2018

Содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.