Пратеникот од ДУИ, Бранко Манојловски кој е и најстар пратеник во Собранието им одржа лекција на пратениците, барајќи од нив да прекинат со националната омраза.

– Деца, дај бе смирете се, не губете нерви. Ве слушам цело време и не можам да сфатам од каде таа национална омраза толку во вас. Многу сум разочаран од тоа што го слушам. Во село кога седам со сточарите, има еден покултурен однос – истакна Манојловски.

На него му реплицираше пратеникот од ДПМНЕ, Илија Димовски.

 

Содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.