Овој „боксеров” и театарски статист не реагираше вака кога амнестираше терористи и кога преговараше за тиранската платформа, бајаги задоцнил со глумење патриотизам и покажување сила.

Вака реагира претседателот на здружението Фродем Јове Кекеновски на денешниот настап на пратеникот Никола Груевски во парламентот при носењето на законот за јазици.

Инаку, Кекеновски и внатрепартиската иницијатива за реформи во ВМРО-ДПМНЕ, кои настапуваат како фракција во партијата, ги повикаа сите пратеници да поднесат оставка на функцијата пратеник, а истото да важи и за останатите од партиската листа.

Содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.