Професорката Тројачанец пронајдена мртва: Се плашевме од најлошото, тоа и се...

Пред околу еден час е пронајдено телото на професорката Снежана Тројачанец, по која што трагаше цело Скопје откако вчера наутро излегла од дома, и...

Елајте браќа муслимани под бајракот на Македонија, Џафери го цитираше Крушевскиот...

Ние имаме една заедничка татковина Република Македонија и сите сме одговорни да ја зачуваме за нас и идните поколенија, посочи претседателот на Собранието, Талат...

Во полициската акција на МВР затворени се „Миднајт“, ноќните клубови „Аристократ“,...

Во синоќешната полициска акција затворени се 13 угостителски објекти, а „Фокус“ ја објавува целата листа на објектите кои се затворени: 1. Гостилница Мал Алтан 2. Кабаре...

Дудучки за постизборниот говор на Груевски: Психопаторот ќе заврши на буништето...

По два дена откако беа преброени гласовите во кои убедлива победа однесе владејачката СДСМ и откако спласна изборната еуфорија, од штабот на ВМРО-ДПМНЕ нема...

Се трага по 39-годишна струмичанка, брат и се сомнева дека се...

Жулиета Максудова, триесет и деветгодишна струмичанка, исчезната е од вчера. Последен пат ја видел нејзиниот брат, вработен во ,,Охридска банка’’ во Струмица вчера, околу 11:30...

Исчезна девојче во Неготино

Исчезна петнаесет годишно девојче од Неготино. Лора Ставровска, денес излегла од својот дом во 11 часот, облечена во розеви кратки летни пиџами, и и...

Ристе од Неготино, добитникот на седумка на НовоЛото: Ми се посреќи,...

Ристе Стефанов од Неготино, познат во градот како Фито, е среќниот добитник од наградната игра НовоЛото 7/34, кој освои 6 милиони денари, односно околу...

Сопругот на исчезнатата професорка скршен од болка: Имавме тешка ноќ!

Поминавме тешка ноќ, баравме насекаде, и сеуште се трага по мојата сопруга Снежана – не извести утрово Пламен Тројачанец, сопруг на професорката која вчера...

Пандов: ВМРО-ДПМНЕ е губитник на изборите, сега луѓето вртат глава од...

ВМРО-ДПМНЕ доживеа пораз на локалните избори, што мене крајно непријатно ме изненади и не очекував да се случи, рече Александар Пандов вечерва на „Само...

(ВИДЕО) Тарчуловски се откажа сред говор

На социјалните мрежи денеска се појави видео од кандидатот за градоначалник за Кисела Вода, Јохан Тарчуловски на кое се гледа како тој се обидува...

Почина пранешен функционер на ВМРО-ДПМНЕ избоден со нож од својот син

Крвава семејна драма се случила синоќа во скопската населба Црниче каде син до смрт го избодел со нож својот татко. Сосеtка од улицата „Чедоми...

Дац: Утрово сакаа да го приведат син ми, ама готово е...

Актерот Драган Спасов-Дац се обрати на денешниот протест на Шарената револуција и порача дека луѓето веќе не се плашат. -Јас сум Драган Спасов-Дац и сум...

СЈО откри 35 банкарски сметки на Груевски, а 27 на Пешевски

Никола Груевски, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, има 35 сметки во банка, а поранешниот вицепремиер Владимир Пешевски, нешто помалку, или 27 банкарски сметки, говорат податоците на...

Ќе се повлекува учебникот за четврто одделение, каде децата носат фотографија...

Министерката за образование Рената Дескоска денеска ќе го повлече учебникот за четврто одделение по предметот општество, каде децата треба да донесат фотографија од свадбата...

Архива: Груевски мора да биде дигнат на клоци од оние што...

Полека, смирете се, немам намера да му го земам лебот на Миленко. Јас не заговарам одреди за буквално шутирање на Никола Груевски и распашаната му дружина. Нормално, мислам на политичка шут-карта.

Македонската безбедност ја водел човек со нарушено психичко здравје!

Прочитајте во каква душевна состојба се наоѓал Сашо Мијалков по една од пресконференциите на Јани Макрадули

Архива: Каде учат децата на актуелните и поранешните функционери: Од Солун...

Текстот е објавен на 9 мај, 2015 година во неделникот „Фокус“, во бројот 1022 Пишува: Ирена МУЛАЧКА За семејството на претседателот на Русија, Владимир Путин се...

(ФОТО) Од птичја перспектива масовноста на протестот на ВМРО-ДПМНЕ

Денешниот протестен марш на ВМРО-ДПМНЕ заврши пред Владата каде обраќање имаше лидерот во оставка, Никола Груевски. Денеска имаше повеќе луѓе од изминатите денови, но...

Обвинителството го открило идентитетот на едниот убиен разбојник

Од Основното јавно обвинителство информираа дека го идентификувале едно од починатите лица кои беа убиени во престрелка при обидот да ограбат менувачница во Кисела Вода. Надлежниот...

Груевски ги отпиша децата од „Димитар Миладинов“, ќе ги запишува во...

Екс премиерот, Никола Груевски, ги отпиша своите две ќерки од основното училиште „Димитар Миладинов“, во Скопје, со намера најверојатно да ги запише во приватно...

НАЈПОПУЛАРНИ