Коневски: Едмонд Темелко има сериозна болест, не може да станува од...

Притворот на Едмонд Темелко е политичка тортура и газење на човековите права. Тој има сериозна болест од која секој ден му е загрозен животот,...

Груевски: Овие сценарија на СЈО се политички наметнати за да се...

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски денеска по распитот во Специјалното јавно обвинителство истакна дека намерно го викаат, само за да се дефокусира јавноста за...

Јанева: Груевски беше повикан во својство на сведок

Околу два часа лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски се задржа денеска во Специјалното јавно обвинителство каде што беше повикан на распит. Веднаш по разговорот,...

Излета возило од автопатот Скопје-Велес, возачот со хеликоптер префрлен на Ургентно

Возило марка „сеад кордоба“ излетало денеска на пладне од автопатот Скопје – Велес при што со повреди се здобил возачот. Несреќата се случила околу...

Советник на ВМРО-ДПМНЕ во Гевгелија и сопартиец на поранешниот директор ги...

(на сликата од лево кон десно: Драги Хаџи Николов, Иван Франгов-поранешне градоначалник на Гевгелија, Александар Атанасов - поранешен директор на „Водовод и канализација“) Уметничките слики...

Клучните обвинителства ќе добијат нови шефови, ќе се пополнат местата на...

Во сабота, во Собранието, се очекува да биде избран новиот републички јавен обвинител, Љубомир Јовески, а веднаш потоа се очекува и да се пополнат...

Сонцето од Вергина на директорскиот тепих е бесплатно

Изработката на сонцето со шеснаесет краци кое „блеска“ на црвениот тепих во директорскиот тепих на јавното претпријатие „Водовод и канализација“, била бесплатна. Фирмата ангажирана...

Кривична пријава за Славчо Трповски, екс директорот на Катастар

Против поранешниот директор на Катастар, Славчо Трповски, но и уште тројца вработени во Агенцијата, Управата за финансиска полиција до Основното јавно обвинителство Скопје поднесе...

Обвинет за нелегално прислушување во „Таргет-Тврдина“ признал вина, осуден на условна...

Иако обвинетите во случајот „Таргет -Тврдина“, кои се гонат за нелегалното прислушување се уште не седнале на обвинителна клупа, еден од нив решил да...

Груевски се појави во СЈО

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски денеска се појави во продториите на Специјалното јавно обвинителство. Како што претходно неофицијалнмо објавија медиумите, тој е повикан во својство...

Хаг: Доживотен затвор за Ратко Младиќ

Поранешниот командант на босанските Срби, Ратко Младиќ, е осуден на доживотна затворска казна. Ратко Младиќ „значително придонел“ за геноцидот за време на балканските војни, додека...

Транскрипт од бомбата која ќе биде доказ на суд: Како Мијалков...

Апелациониот суд донесе одлука разговорот помеѓу поранешниот шеф на УБК Сашо Мијалков и лидерот на ДПА Мендух Тачи во кој се слуша како се...

СЈО откри 35 банкарски сметки на Груевски, а 27 на Пешевски

Никола Груевски, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, има 35 сметки во банка, а поранешниот вицепремиер Владимир Пешевски, нешто помалку, или 27 банкарски сметки, говорат податоците на...

Новинарите од МПМ бараат Керим и Станисављева да се раздолжат!

Новинарите кои работеа во медиумите на Медиум принт Македонија испратија отворено писмо до медиумите каде што ги бараат заработените пари. Писмото го објавуваме во...

ВМРО-ДПМНЕ: Грчев, висок партиски функционер на СДС тврди дека македонската држава...

Последиците од договорот за добрососедство со Бугарија, јавноста веќе може да ги види. Во низа се редат антимакедонските ставови кои доаѓаат од високи општествени...

Ќе се укине роамингот помеѓу Македонија и Бугарија

Бугарската Влада утре се очекува да го одобри предлог-меморандумот за разбирање меѓу Министерството за транспорт, информатичка технологија и комуникации на Бугарија и Министерството за...

По само неколку часа, демонстрантите ги тргнаа шаторите пред Собрание

Иако при поставувањето на шаторите, демонстрантите пред Собранието изјавија дека таму ќе останат се додека не се повлече Законот за јазици, тие само по...

Цаца Николовска: Без преоценување на работата на судиите нема да се...

Поранешната судијка во Стразбур, Маргарита Цаца Николовска во вечерашното гостување на Канал 5 телевизија рече дека доколку не се спроведе преоценување на досегашната работа...

Груби тврди дека не го одложил Законот за јазици поради пораката...

„Проценив дека неделава е многу значајна за други реформски прашања и дадов предност на тоа за да не овозможам дефокусирање на јавноста од тоа...

Села разговарал со Заев, Министерството за здравство ќе остане кај неговата...

Алијанса за Албанците не се откажува од Министерството за здравство. Лидерот на оваа партија Зијадин Села за ТВ21 вели дека имал средба со премиерот...

НАЈПОПУЛАРНИ