Дрскоста за да се дојде до пари нема граници: Жена во...

Измамничка која се претставувала како мајка на седумгодишната Валерија Зафировска, за која изминатава недела се собраа средства за лекување во Турција, им се претставувала...

Мотото на ВМРО-ДПМНЕ: Водете љубов, а не револуција!

Според последните настани, најверојатно во редовите на ВМРО се владеат според мотото „Водете љубов, а не битки за револуција“, па кај неколкумина челници во...

Црвена од глава до петици

Која модерна жена денес би сакала да носи знаме на себе?

Антонио Милошоски доби ќерка: „Ќе купувам розева гардероба“

,,Сега ќе купувам фустанчиња и плишани мечиња во розе боја“ - вели поранешниот министер за надворешни работи и актуелен пратеник од редовите на ВМРО...

Амди Бајрам за модниот стајлинг на митинзите: Во бундата сум како...

  На вчерашниот митинг на коалицијата „За подобра Македонија” предводена од ВМРО - ДПМНЕ во Охрид, Амди Бајрам покрај бурлескните изјави, се најде во центарот...

Шеќеринска ќе слави роденден на протест вечерва

Радмила Шеќеринска ќе го слави својот четириесетичетврти роденден со најмногубројно друштво досега во животот. Заедно со илјадници граѓани, таа ќе излезе на денешниот протест, и...

Нина Маџиров за починатиот татко: Од болката се изроди ,,Стакло’’

Нина, ќерка на легендарниот музичар Зоран Маџиров, познат како човекот со шишињата, снима филм посветен на татко и, кој почина во мај годинава, откако...

Никола Груевски со рецептот за среќа на Сузана Гавазова

За разлика од Амди Бајрам, кој на митингот на коалицијата ,,За подобра Македонија“, предводена од ВМРО ДПМНЕ во Охрид се појави во скапоцена бунда...

Александар Ружин згрозен од коментарите на социјалните мрежи: Ни посакаа смрт...

Поради љубов, ни посакаа смрт, а ние прашуваме што е тоа во луѓето тажно, што живеат во животи туѓи? Младиот бизнисмен, сопственик на приватна фирма,...

Донал Трамп удри по фолкерките

  Американскaта администрација уште пред да седне Доналд Трамп на претседателското место почна со депортирањето, а прва на удар се најде балканската фолк пејачка Мерима...

Во Тиквешијата се слават двата празници: Порано го бесеа Свети Валентин,...

Ако пред десеттина години го ,,обесија’’ Свети Валентин, односно кадифеното розево мече кое е еден од симболичните подароци за празникот, среде градскиот плоштад во...

Нека живее „Шареното“

Поп пејачот Игор Узунов во потресна исповед за Фокус ја објаснува својата животна судбина, испреплетна со успони и падови, битката со тешката болест но и со македонските институции и со здравството. Особено со некои личности од македонското здравство.

Вики Среброва седум години по операцијата: Не жалам што легнав под...

Фолк пејачката Вики Среброва, која беше помеѓу првите јавни личности во земјава што направи етсетска корекција на лицето, и јавно раскажа за искуството, денес...

Печалбарството и во музиката: Каков ни е животот, такви ни се...

Фолк пејачот Влатко Алексоски деновиве сними спот за својата нова печалбарска песна ,,Прости ми мајко“. Во снимањето на високобуџетниот спот, покрај Алексоски, се појавуваат...

Да и помогнеме на Маја!

На новинарката Маја Велјановска, која што боледува од канцер на коските и е потребна помошта од хуманите луѓе. За лекувањето на клиниката Герсон во...

Трифун Костовски не одолеа на старата љубов, пеењето: Драга, изгледаш прекрасно...

Познатиот бизнисмен и поранешен градоначалник на Скопје, Трифун Костовски не одолеа на својата стара и голема љубов, пеењето, па по завршувањето на поп вечерта...

Сузана Турунџиева напиша книга за починатиот партнер: ИНФАРКТОТ НЕ ПРАШУВА ЗА...

ТВ водителката и пистелка Сузана Турунџиева ја издаде својата шеста книга, само еден месец по смртта на нејзиниот партнер Марјан Јовановиќ, и ја посвети...

Кои се политичарите и јавните фаци кои донираа за лекување на...

Откако минатата недела ,,Фокус’’ го објави апелот за спас на деветмесечната Николија Динова од Неготино, која моментално се наоѓа во Есен, Германија, каде треба...

Кавадарчанец ја нашол изгубената кобила преку соопштение на радио

По осум дена исполнети со макотрпни потраги, кобилата Ружа од Раец, Кавадарци денес безбедно беше вратена дома. Нејзиниот сопственик Димче Костов, откако таа исчезнала...

На повидок соработка помеѓу Владата и МСЦО: Заев и Бојан Јовановски...

Премиерот Зоран Заев утре ќе оствари работна средба со претседателот на МСЦО, Бојан Јовановски, алијас Боки 13 – ка. На средбата тема ќе бидат активностите...

НАЈПОПУЛАРНИ