Откриено зошто Каролина ги криеше деталите од свадбата

Свадбата на поп ѕвездата Каролина Гочева и магистарот по ликовна уметност, Михаил Корубин беше топ тема деновиве. Сите детали околу настанот успешно се држеа...

Ристе од Неготино, добитникот на седумка на НовоЛото: Ми се посреќи,...

Ристе Стефанов од Неготино, познат во градот како Фито, е среќниот добитник од наградната игра НовоЛото 7/34, кој освои 6 милиони денари, односно околу...

Заеви на концерт – Не сме ривалки, туку другарки со јатрва...

Синоќа на стадионот „Билјанини извори“ во Охрид, концерт одржа еден од најпопуларните бендови „Бјело Дугме“ на кој пред многубројната публика настапија генијалните Горан Бреговиќ,...

Аднан, внукот на Есма од Германија: Ќе се вчудоневидите од...

Откако вчера на социјалните мрежи се појави фотографија од несредениот гроб на кралицата на Ромската песна, Есма Реџпова – Теодосиевска, по што следеа низа...

Антониј, момчето што втрча на терен на Супер купот: Непланирано станав...

Антониј Тентов, 19-годишното момче што на самиот крај на натпреварот помеѓу Манчестер Јунајтед и Реал Мадрид во вторникот, во Скопје,  втрча на теренот, на арената...

Сопругата на Бујар Османи со емотивна порака за неговиот 38-ми роденден:...

Сопругата на вицепремиерот Бујар Османи, Валбона, со емотивна порака му го честиташе триесет и осмиот роденден. На својот Фејсбук профил, таа му порача дека колку...

Лилјана, менаџерката на Проески за ,,Фокус’’: Ако не се случеше...

Вчера, на десет годишнината од последниот концерт на легендарниот Тоше Проески, на традиционалниот настан „Ѕвездено небо“ на плоштад „Македонија“ во Скопје, беше објавена неговата...

Стефан Богоев ја запроси Ивана: Дадов збор дека ќе се оженам...

Стефан Богоев( 28), градоначалникот на Општина Карпош, вчера ја запроси својата долгогодишна љубов, Ивана Анѓеловска. Со голема торта, во форма на кутија за накит,...

Лозано и Савка ја раскинаа свршувачката: По девет години љубов,...

Поп пејачот и Евровизиски претставник на Македонија во 2013 година, Влатко Лозаноски – Лозано, и моделот Савка Грачанин ја раскинаа свршувачката. Убавата валандовчанка, со која...

Александар прозборе за соработката со Заева и Фетаи: Лесно е со...

Еден од нашите најпознати мејк ап артисти, Александар Билјановски – Дадар, годинава што измина ќе ја памети како една од најуспешните. Стилистот со над...

Канго прозборе за болеста: Не заминувам туку така!

Кога минатата недела ,,Фокус’’ објави фотографии од познатиот рокер и поет, Симеон Иванов – Канго, јавноста беше изненадена од неговиот изглед. Неговиот знак на препознавање,...

Фото: Како Меланија ја угости Зорица: Од пити со домати, риба...

Сопругата на премиерот Зоран Заев, Зорица, присуствуваше на приемот кај првата дама на Америка, Меланија Трамп. Меланија се покажала како добра домаќинка и со...

Зоран Ванев – од фолк пејач до доктор во Швајцарија: Во...

Своевремено еден од доста популарните фолк пејачи кај нас, но и во соседството, штипјанецот Зоран Ванев, веќе неколку години наназад е еден од најбараните...

Горан Кан, синот на Цветанка Ласкова: Касандра ја паметите, Коштана ја...

Откако пред неколку дена Цветанка Ласкова беше именувана за советничка за култура на премиерот Зоран Заев, не изостанаа коментарите од страна на поддржувачите на...

Братучедот ја породи Натали Грубовиќ: Убавицата доби ќерка!

Екс лото девојката и своевремено еден од нашите најуспешни модели, Наталија Грубовиќ, денес доби ќерка. Таа се породила во Скопје, во клиничката болница Аџибадем Систина,...

Колегите го изненадија Николовски: Да играме оро на министерска свадба!

Љупчо Николовски, Министер за земјоделство, шумарство и водостопанство завчера го прослави својот 34-ти роденден. По тој повод, неговите колеги од кабинетот решиле да му...

Фолкерот обвинет за пироманија тврди: Не сум пироман, на гости им...

,,Снимките на кои јасно се гледа лицето на пироманот се доставени во полиција. Знам дека јавноста сакаше да ги види, некои веќе шпекулираат околу...

Фолк пејачката Марија Тодоровска за експлицитните снимки: Снимена бев без...

Лесно им е на постарите генерации во чие време немало мобилни телефони, па така нема ни докази за сите нивни грешки, непромислени работи и...

Владо Јаневски си ја отвори душата во Кавадарци: Мајка ми ми...

Ладното време не ги поколеба кавадарчани, но и посетители од други градови да уживаат во двочасовниот концерт на поп ѕвездата и композитор, Владо Јаневски,...

Пријатели на Дамјанов: Живееше боемски и почина боемски во кафеана!

Колеги од фолк естрадата, пријатели, познаници и фанови на социјалните мрежи се збогуваат со Зоран Дамјанов, кој вчера ненадејно почина во родното Кавадарци. Блиски луѓе...

НАЈПОПУЛАРНИ