Го „умреа“ Силвестер Сталоне

Холивудската ѕвезда Силвестер Сталоне почина по битката со рак на простата – е веста која денес се прошири на социјалните мрежи, откако истата беше...

Групата Молика распали по МРТ бидејќи Анета не е избрана да...

Од битолската група Молика чија вокалистка е Анета Мицевска се револтирани поради одлуката на МРТ, со која наш претставник на Евровизија годинава ќе биде...

ММагазин(Машки магазин)- Единствено машко списание на овие простори

Од денес на вашата омилена „весникара“ е првиот машки магазин на овие простори – М магазин. Вести, мода, стил, нега, здравје, фитнес, исхрана, девојки,...

Владо Јаневски си ја отвори душата во Кавадарци: Мајка ми ми...

Ладното време не ги поколеба кавадарчани, но и посетители од други градови да уживаат во двочасовниот концерт на поп ѕвездата и композитор, Владо Јаневски,...

Во Тиквешијата се слават двата празници: Порано го бесеа Свети Валентин,...

Ако пред десеттина години го ,,обесија’’ Свети Валентин, односно кадифеното розево мече кое е еден од симболичните подароци за празникот, среде градскиот плоштад во...

Македонија го доби претставникот на Евровизија

Групата Ај Кју ќе ја претставува Македонија на Евровизија 2018 во мај, во Лисабон, Португалија. Тие ќе настапат со песната ,, Lost and found“...

Небојша Глоговац ја изгуби битката со болеста

Утринава на Институтот за онкологија во Белград починал популарниот српски актер Небојша Глоговац. Веста за смртта на 48 годишниот Глоговац, кој беше еден од најангажираните...

Некогаш ни парите не помагаат: Се одлепи фризурата на Доналд Трамп!

Дека со парите можеш да купиш многу нешта, но не баш се што посакуваш, како на пример бујна коса, докажа американскиот претседател Доналд Трамп,...

Били Мацедониш стана татко по трет пат

Раперот Били Ѕвер, познат во јавноста и како Мацедониш, според насловот на неговиот албум, го доби своето трето дете – син. Кавадарчанецот кој ја претставиваше...

Судбоносно патување на шампионот Мојсоски: Дојдов во Америка на натпревар и...

Осумкратниот шампион на Македонија во средна категорија во бодибилдинг, а во 2013 година и севкупен шампион, Гоце Мојсоски, деновиве е во Америка. Освен што...

Пронајден мртов исчезнатиот брат на Ким Катрал

Звездата на серијата „Сексот и градот“, познатата глумица Ким Катрал, на својот твитер профил објави дека е пронајден мртов нејзиниот брат, кој исчезна неколку...

Љубовните детали на Стефан Богоев ексклузивно за ,,Фокус’’: Имав 19 години,...

-Уште на деветнаесет години знаев дека Ивана е вистинската за мене, немаше ниту трошка сомнеж, веднаш штом ја видов, тоа беше тоа – ја...

Стефан Богоев ја запроси Ивана: Дадов збор дека ќе се оженам...

Стефан Богоев( 28), градоначалникот на Општина Карпош, вчера ја запроси својата долгогодишна љубов, Ивана Анѓеловска. Со голема торта, во форма на кутија за накит,...

Велевска за субвенциите: Нормално дека народот реагира кога пејачи – фантоми...

Фолк пејачката Елена Велевска која што два пати има добиено субвенции за поддршка на домашната музика, вели дека сосема го разбира и оправдува револтот...

Неготино подготвува спектакл за Свети Трифун: Нудиме забава за лозари и...

Општина Неготино се подготвува за најзначајната манифестација во градот, одбележување на празникот на лозарите и винарите, Свети Трифун, на четиринаесетти февруари. Планираните активности ќе започнат...

Принц, рангираниот врвен изведувач со нова песна за обесправените банани

Поп пејачот Александар Ристовски – Принц по подолга пауза се враќа на сцената со песната ,,Шарена банана’’. Од неговиот тим информираат дека се работи за...

Се разделија Весна и Симеон, менаџерското дуо на Есма: Со убаво...

Весна Ѓорѓиевска и Симеон Атанасов, менаџерското дуо од ,,ВС музичка продукција’’ чиј ексклузивец беше легендарната Есма Реџепова – Теодосиевска, ја прекинаа долгогодишната соработка. Симеон...

Викторија Лоба за државјанството: Ме ставиле прва на дневен ред, оти...

Голема чест ми е што добив државјанство и што станав граѓанин на Македонија. Ова е земјата во која што јас планирам да го поминам...

Три дена по неговиот роденден, големата љубов на Тоше роди ќерка

Вчера, три дена по одбележувањето на триесет и седмиот роденден на легендарниот Тоше Проески, поранешниот модел Благица Мицова, денес Ристовска, која целиот Балкан ја...

Ибрахимовиќ во лов на диви свињи на Серта: Мојата посета требаше...

Светски познатиот фудбалер роден во Шведска, а со босанско потекло, Златан Ибрахимовиќ деновиве е во Штип. Тој бил забележан на неколку локации во градот,...

НАЈПОПУЛАРНИ