Принцезата Мадлен со лекција за сопствениците на кучиња: Не паѓа круната...

Фотографија од принцезата Мадлен од Шведска, на која се гледа како таа среде улица во ќеса го собира изметот од нејзиното куче, го обиколи...

Наум Петрески: На Евровизија треба да си пееме на наш јазик,...

Нашите пејачи се тие кои треба да го негуваат македонскиот мелос и да си го чуваат своето, а не да ја уништуваат музиката од...

Ноќ на гламур во Скопје: ,,Стори’’ ќе наградува наши ѕвезди

Регионалното уредништво на магазинот „Story“ ќе наградува актерски, музички, спортски, телевизиски и бизнис личности, во хотелот Александар Палас, а 20 – ти март. „Story awards...

Светски познатиот дизајнер Живанши почина во сон

Францускиот аристократски моден дизјанер Коунт Хуберт Џејмс Марсел Тафин Д Живанши, познат во светот едноставно како Живанши, починал во сон на 91 годишна возраст...

Во недела во Дневник на МРТ ќе се промовира нашата евровизиска...

Евровизиската песна  „Lost and found“ со која годинава групата ,,Ај Кју’’ ќе ја претстави земјава на 63. издание на Евровизија во Лисабон, Португалија, ќе...

Што ќе подарат денес градоначалниците и премиерот: Од каранфили до пари...

Традиционално како и секоја година, по повод празникот 8 Март, голем број на градоначалници имаат предвидено подароци за жените вработени во општините. Откако го нападнаа...

Гиле, пејачот кој на Македонија и го претстави Лилјана Петровиќ со...

Босанскиот пејач Амар Гиле, кој на македонската публика и го претстави Лилјана Петровиќ, менаџерката на Тоше Проески, ќе одржи голем концерт во Скопје. Настанот ќе...

Со осмомартовски патувања и чајанки жените кај нас ја слават еднаквоста...

Голем дел од припадничките на понежниот пол кои што практикуваат да го прослават Осми март, денот на жената, со патување, односно екскурзија со пријателки,...

Сними спот на Закинтос, па порача дека името не го даваме

Фолк пејачката Анета Наковска вчера настапи на протестот за одбрана на името, кој се одржа на плоштадот Македонија во организација на движењето ,,Нашето име...

Петнаесетгодишниот Марко промовираше дебитантска збирка поезија

Дебитантската збирка поезија на англиски јазик под наслов „Thoughts“ (Мисли), младешки стихови на средношколецот Марко Манасиев, беше промовирана во саботата вечерта во хотелот „Александар...

Судијата кој го прогласи поранешниот градоначалник Панов виновен, промовираше книга за...

Лазар Нанев, судијата кој лани го прогласи поранешниот градоначалник на Кавадарци, Александар Панов виновен во процесот за изборен поткуп, и му одреди казна од...

Евровизиската песна ќе биде промовирана на 11-ти март, деталите за проектот...

Песната ,,Lost and found’’ со која групата ,,Ај кју’’ ќе ја претставува Македонија на годинашната Евровизија во Лисабон, Португалија, во мај, ќе биде промовирана...

Белградските шминкерки го дотераа охридскиот градоначалник: Стојановски гостуваше во,,Жикина шареница’’

Шминкерките од српската телевизија РТС завчера го ,,дотераа’’ охридскиот градоначалник Др. Јован Стојаноски, кој беше гостин во популарната утринска емисија ,,Жикина шареница’’. Фотографии од...

Заев за Златна бубамара: Се смеев со солзи, нормално ми е...

Голем број на актери, музичари, јавни личности и политичари вчера уживаа во 21-то издание на забавната манифестација Златна бубамара на популарноста. Помеѓу политичарите, веќе...

Вечерва 21–во издание на ,,Златна бубамара’’: Сања Долежал од Нови Фосили...

Вечерва со почеток од 20 часот во Вип арената Борис Трајковски ќе се одржи 21- то издание на манифестацијата ,,Златна бубамара на популарноста’’. Мотото...

Хуман гест на Јулија Филиповска: Модно хуманитарно шоу во чест на...

Јулија Филиповска, ќерка на модната дизајнерка и голем хуманист, Жанета Филиповска, која лани почина по двегодишна борба со рак на дојка, во Мелбурн, Австралија,...

Сеќавање: На 15 години Тоше Проески се појави во филм со...

Можеби малкумина се сеќаваат, но легендарниот Тоше Проески уште како петнаесет годишно момче се појави во сцена од холивудски филм, во кој главни актери...

Градоначалникот Конзулов за ,,Фокус’’: Какво фигаро, нашите дами две ноќи ќе...

-Не е точна веста дека јас сум распишал тендер за набавка на 45 фигара за коса, како Осмомартовски подарок за жените вработени во општината...

Го „умреа“ Силвестер Сталоне

Холивудската ѕвезда Силвестер Сталоне почина по битката со рак на простата – е веста која денес се прошири на социјалните мрежи, откако истата беше...

Групата Молика распали по МРТ бидејќи Анета не е избрана да...

Од битолската група Молика чија вокалистка е Анета Мицевска се револтирани поради одлуката на МРТ, со која наш претставник на Евровизија годинава ќе биде...

НАЈПОПУЛАРНИ