(ГАЛЕРИЈА) „Мирните“ демонстранти и евакуацијата на пратениците

Доцна вечерва полицијата со оклопни возила и употреба на шок бомби успеа да ги евакуира пратениците на СДСМ и коалицијата кои повеќе од два...

(Галерија) Преспа се разбуди!

Домашните туристи го искористија продложениот викенд да украдат уште малку од летото покрај езерото

(Галерија): Селфи – нација

Скопје во селфи - елемент: дел од предновогодишната атмосфера во главниот град видена низ камерата на „Фокус“

(ГАЛЕРИЈА) Албански знамиња за еднакви права

Денешниот протест на албанските здруженија и партии помина со развиорени албански и американски знамиња, а демонстрантите бараа еднакви права за сите, владеење на правото и враќање на демократијата во земјава.

Цивил: Возила од Пустец во Бутел и во Аеродром

Според набљудувачите десетина гласачи од Пустец со македонски лични карти биле донесени во Бутел

(Галерија): Средношколски протести во Скопје

Средношколците во Скопје денеска излегоа на протести против воведувањето на новиот модел на државната матура

Галерија од инцидентот меѓу Палчо и Героски

Главниот и одговорен уредник на дневниот весник „Слободен печат“ Бранко Героски денеска беше посипан со боја од страна на бизнисменот Љупчо Палевски – Палчо...

Се запалија грмушки од огнометот во Американската амбасада

Мала незгода на прославата на Денот на независноста на САД во Скопје

(Галерија) Град во Скопје

Пороен дожд и град го зафати главниот град попладневно

(Галерија) Битола умира!

Во „градот на конзулите“ најмногу денови во годината воздухот е загаден над дозволеното. Паралелно, овде се повеќе умираат луѓе отколку што се раѓаат, а се зголемува бројот на заболени деца

И за Ставрески ќе има барок!

Финишираат подготовките за новата зграда на Министерството за финансии вредна повеќе од 15 милиони евра

(Галерија): Концерт на групата „Фолтин“ за студентите

Во рамките на автономната зона на Филозофскиот факултет, групата „Фолтин“ одржа концерт за студентите кои иако ја извојуваа победата во борбата против воведувањето на екстерното тестирање, сепак и во наредните денови ќе одржуваат манифестации. На концертот имаше кутија за донации за помош на Теона Димовска, болната сестра на Тамара, која неодамна почина.

ГАЛЕРИЈА: Атмосфера од вчерашниот централен митинг на СДСМ пред Влада

Владејачката СДСМ вчера го одржа својот централен митин во Скопје пред Влада, од каде што порачаа дека Скопје нема да биде повеќе вмровски град...

НАЈПОПУЛАРНИ