Галерија: Света миса за Светицата Мајка Тереза

Фотограф: Томислав Георгиев На плоштадот Македонија денеска во рамки на татковинската прослава „Денови на Света Мајка Тереза“ се одржа понтификална света миса по повод нејзиното...

(ГАЛЕРИЈА) 20 години Златна Бубамара на популарноста

Во Метрополис арената вчера се одржа јубилејното 20. издание од нашата најпопуларна и најгледана манифестација Златна бубамара на популарноста. Присуствуваа голем број на личности од...

(Галерија) Протест: Железара загадува Скопје уназадува!

Скопјани денеска по вторпат неделава демонстрираа против загадувачите од Железара. Протестот траеше нешто повеќе од два часа, а стотината незадоволни граѓани ги блокираа раскрсницата кај Автокоманда и главната улица во населбата Железара.

Галерија од инцидентот меѓу Палчо и Героски

Главниот и одговорен уредник на дневниот весник „Слободен печат“ Бранко Героски денеска беше посипан со боја од страна на бизнисменот Љупчо Палевски – Палчо...

(Галерија): Скопје – градот под бронзена окупација

Фотографии од најновите споменици поставени низ главниот град

Трамп, Ердоган и бројаници за разбивање монотонија во Собранието ГАЛЕРИЈА

По пет дена пауза пратениците денеска ја продолжија собраниската агонија и монотонија. Додуша, некои од нив, си најдоа занимација со испраќање СМС пораки, инспирирани...

(ГАЛЕРИЈА) Ништо не остана од урнатиот авион

Авионот кој вчера се урна во близина на Велес е целосно уништен и распрачен. Денеска во тек е  кримтехничко одбележување на трагите, како и...

(Галерија) ВМРО-ДПМНЕ слави

Партијата на Груевски вчеравечер на скопскиот плоштад

Галерија: Летен дожд во Скопје

Среде лето, дожд го заплисна главниот град и ги изненади Скопјани. Ама, тие си се снајдоа.

ФОТО: Објавените имотните листови од СДСМ за имотот на ВМРО-ДПМНЕ

Ова се имотните листови кои на денешната прес-конференција ги обелодени СДСМ за имотот од 1,6 милиони евра што ВМРО-ДПМНЕ наводно ги купила во предизборието

(Галерија) Атмосфера од вечерашниот митинг на ВМРО-ДПМНЕ

Најголемиот дел од граѓаните со организиран превоз допатуваа од останатите градови

Галерија: Дождот не ги исплаши камперите пред Владата

Голем број граѓани веќе една недела спијат пред зградата на Владата

НАЈПОПУЛАРНИ