ГАЛЕРИЈА: Шарена револуција

Денешните протести кои како и секој ден почнаа пред Специјалното јавно обвинителство, па продолжија кон Министерството за образование каде ги пречекаа кордони полиција и не им дозволија да се приближат, на крај завршија пред Владата која беше целосно офарбана од демонстрантите. Тие, исто така истурија и различни бои по целата улица пред Владата со цел да ја прошират шарената револуција

(Галерија) Атмосфера од вечерашниот митинг на ВМРО-ДПМНЕ

Најголемиот дел од граѓаните со организиран превоз допатуваа од останатите градови

(Галерија): Првомајски протест во Скопје

Фотографии од денешниот првомајски протест одржан пред Владата

(Галерија): Протест на движењето „Беса“

Фотографии од денешниот протест низ улиците на Скопје во организација на движењето „Беса“

(Галерија): Средношколски протести во Скопје

Средношколците во Скопје денеска излегоа на протести против воведувањето на новиот модел на државната матура

Галерија: Протест на ЈСП пред СДСМ

На новинарите од МАН им се приклучија и автобуси на СДСМ?!

ГАЛЕРИЈА: Моменталната слика од Куманово

Во Куманово мирно и без пукотници

(ГАЛЕРИЈА) Граѓаните против аболицијата

Денешниот протест против одлуката на Иванов да ги аболицира сите политичари низ фотографиите на Томислав Георгиев.

(Галерија) Подготовки за Курбан Бајрам

Овој празник е познат по солидарноста и грижата никој да не биде заборавен, роднините, пријателите, сограѓаните, сиромашните, болните и осамените

(Галерија) Бит-пазар како Бејрут

Незадоволството за пресудата во случајот „Монструм’ прерасна во пресметка со полицијата

Галерија: Летен дожд во Скопје

Среде лето, дожд го заплисна главниот град и ги изненади Скопјани. Ама, тие си се снајдоа.

(Фотосторија) Живот на депонија!

Скопската депонија е посебен свет! И според својот вонземен пејсаж кој потсетува на сцените од СФ-серијалот „Лудиот Макс“ (Mad Max) и според судбините на луѓето кои живеачката ја вадат оттаму

(Галерија) Отворање на Боемската улица

Општина Центар вчера ја промовираше таканаречената Боемска улица која се наоѓа во Дебар Маало

НАЈПОПУЛАРНИ