(ГАЛЕРИЈА) Странски служби: Бундите на Амди Бајрам

Модната икона од Шутка ја дискутира својата опсесија со мртви крзнени животни во својот едиторијал за Fashionel, објави Странски служби, откако Амди Бајрам, на...

ГАЛЕРИЈА: Поплавени простории во Музејот на Македонија

Музејот на Македонија е запуштен, а неодамнешните врнежи од дожд предизвикаа дополнителна штета. Поплавени простории и распукани ѕидови е сликата која може да се...

(ГАЛЕРИЈА) Конгрес на СДСМ

ФОТО: Томислав Георгиев

(ГАЛЕРИЈА) „Мирните“ демонстранти и евакуацијата на пратениците

Доцна вечерва полицијата со оклопни возила и употреба на шок бомби успеа да ги евакуира пратениците на СДСМ и коалицијата кои повеќе од два...

(ГАЛЕРИЈА) Пожар, двојазичност и Стевчо

Во пожарот што попладнево избувна изгореа бараките кои се сместени  Заводот за урбанизам и архитектура и Институтот за социолошко и политичко правни истражувања. Додека пожарникарите...

Трамп, Ердоган и бројаници за разбивање монотонија во Собранието ГАЛЕРИЈА

По пет дена пауза пратениците денеска ја продолжија собраниската агонија и монотонија. Додуша, некои од нив, си најдоа занимација со испраќање СМС пораки, инспирирани...

(ГАЛЕРИЈА) Албански знамиња за еднакви права

Денешниот протест на албанските здруженија и партии помина со развиорени албански и американски знамиња, а демонстрантите бараа еднакви права за сите, владеење на правото и враќање на демократијата во земјава.

(Галерија) Прием во амбасадата на САД по повод 4. Јули

Одбележан Денот на независноста на САД во Скопје

(ГАЛЕРИЈА) 20 години Златна Бубамара на популарноста

Во Метрополис арената вчера се одржа јубилејното 20. издание од нашата најпопуларна и најгледана манифестација Златна бубамара на популарноста. Присуствуваа голем број на личности од...

ГАЛЕРИЈА: Шарена револуција

Денешните протести кои како и секој ден почнаа пред Специјалното јавно обвинителство, па продолжија кон Министерството за образование каде ги пречекаа кордони полиција и не им дозволија да се приближат, на крај завршија пред Владата која беше целосно офарбана од демонстрантите. Тие, исто така истурија и различни бои по целата улица пред Владата со цел да ја прошират шарената револуција

(Галерија) Атмосфера од вечерашниот митинг на ВМРО-ДПМНЕ

Најголемиот дел од граѓаните со организиран превоз допатуваа од останатите градови

(Галерија): Средношколски протести во Скопје

Средношколците во Скопје денеска излегоа на протести против воведувањето на новиот модел на државната матура

(ГАЛЕРИЈА) Пратениците на ВМРО-ДПМНЕ со испечатени реплики

Пратениците на ВМРО-ДПМНЕ и денеска продолжија да ја одолговлекуваат конститутивната седница на која треба да се избере претседател на Собранието. Говорницата денеска ја „окупираше“...

НАЈПОПУЛАРНИ