ГАЛЕРИЈА Публиката на нозе ги пречека ракометарите на Вардар, доделени 23...

Вечерва во салата Борис Трајковски се одржа 21-то издание на музичко-сатиричното шоу „Златна Бубамара“. Маја Оџаклиевска, Наум Петрески и Виолета Томовска, Дадо Топиќ и Тамара...

Галерија: Вмровците се собираат пред судот

Пред Кривичниот суд во моментот се собираат поддржувачи на 36-те уапсени осомничени за насилството што се случи во Собранието на 27 април. Во моментот...

ГАЛЕРИЈА: Атмосфера од вчерашниот централен митинг на СДСМ пред Влада

Владејачката СДСМ вчера го одржа својот централен митин во Скопје пред Влада, од каде што порачаа дека Скопје нема да биде повеќе вмровски град...

Галерија: Атмосфера од протестот „Името не го даваме“

Во 13 часот на плоштадот „Македонија“, во Скопје, започна протест во организација на движењето „Нашето име е наше право“. Собирот е организиран за изразување...

ГАЛЕРИЈА „Уметничко лизгање“ на скопскиот плоштад

Снегот кој од вчера почна да врне заедно со минусните температури направи лизгалиште по скопските улици. Дел од граѓаните едвај чекаа да падне првиот...

Галерија: Премиерот Заев вчера на прием со фудбалерите

На покана на Европската фудбалска федерација (УЕФА), претседателот на Владата на Република Македонија Зоран Заев, вечерва присуствува на свеченоста за високите гости, по повод...

(ГАЛЕРИЈА) Странски служби: Бундите на Амди Бајрам

Модната икона од Шутка ја дискутира својата опсесија со мртви крзнени животни во својот едиторијал за Fashionel, објави Странски служби, откако Амди Бајрам, на...

(ГАЛЕРИЈА) Полициска опсада на УКИМ

Полицијата попладнево спорведува акција за апсење на професори на Економскиот факултет во Скопје, кои се осомничени за примање, давање поткуп, противправно посредување, злоупотреба на службена...

ГАЛЕРИЈА: Поплавени простории во Музејот на Македонија

Музејот на Македонија е запуштен, а неодамнешните врнежи од дожд предизвикаа дополнителна штета. Поплавени простории и распукани ѕидови е сликата која може да се...

(ГАЛЕРИЈА) Конгрес на СДСМ

ФОТО: Томислав Георгиев

(ГАЛЕРИЈА) „Мирните“ демонстранти и евакуацијата на пратениците

Доцна вечерва полицијата со оклопни возила и употреба на шок бомби успеа да ги евакуира пратениците на СДСМ и коалицијата кои повеќе од два...

(ГАЛЕРИЈА) 20 години Златна Бубамара на популарноста

Во Метрополис арената вчера се одржа јубилејното 20. издание од нашата најпопуларна и најгледана манифестација Златна бубамара на популарноста. Присуствуваа голем број на личности од...

Трамп, Ердоган и бројаници за разбивање монотонија во Собранието ГАЛЕРИЈА

По пет дена пауза пратениците денеска ја продолжија собраниската агонија и монотонија. Додуша, некои од нив, си најдоа занимација со испраќање СМС пораки, инспирирани...

(ГАЛЕРИЈА) Пожар, двојазичност и Стевчо

Во пожарот што попладнево избувна изгореа бараките кои се сместени  Заводот за урбанизам и архитектура и Институтот за социолошко и политичко правни истражувања. Додека пожарникарите...

(Галерија) Прием во амбасадата на САД по повод 4. Јули

Одбележан Денот на независноста на САД во Скопје

ГАЛЕРИЈА: Шарена револуција

Денешните протести кои како и секој ден почнаа пред Специјалното јавно обвинителство, па продолжија кон Министерството за образование каде ги пречекаа кордони полиција и не им дозволија да се приближат, на крај завршија пред Владата која беше целосно офарбана од демонстрантите. Тие, исто така истурија и различни бои по целата улица пред Владата со цел да ја прошират шарената револуција

(ГАЛЕРИЈА) Распука Камениот мост

На Камениот мост во Скопје се појави пукнатина на травертинските плочки во должина од дваесетина метри. Овие плочки беа поставени во 2004 година кога...

НАЈПОПУЛАРНИ