АРХИВА И семоќниот Ален Зеќиров мораше да заврши како Урко: Мијалков...

Текстот е објавен на 21 септември 2012 година во неделникот „Фокус“ во бројот 899 Пишувала Мери ЈОРДАНОВСКА „Тоа е подземје. Очигледно сѐ уште не си свесна како...

Архива: Роберт Блажески, инвеститор од САД рекетиран од Фамилијата: Не им...

Текстот е објавен на на 3 декември, 2016 година во неделникот „Фокус“ во бројот 1104 ФОКУС: Кога ги откупивте акциите на газда Нини во „Јака...

АРХИВА Скандалозно откритие во домот на шефот на Петтата управа: Горан...

Текстот е објавен на 8 април, 2016 година во неделникот „Фокус“ во бројот 1070 Пишува: Љубиша АРСИЌ Тоа што на крајот на Горан Грујевски од Петтата...

Го откриваме името на човекот, кој бараше глас за Груевски во...

Текстот е објавен на 20 април, 2012 година во неделникот „Фокус“ во бројот 877 Пишувала: Сашка ЦВЕТКОВСКA Глас за ин витро”. Вакви наслови на своите текстови...

АРХИВА Синодот живее на висока нога: Македонските владици со плати од...

Текстот е објавен на 9 август, 2013 година во неделникот „Фокус“ во бројот 931 Пишувала Ирена МУЛАЧКА Новиот папа на Ватикан Франциск, кој пред неколку месеци седна...

Архива: Сања Обрадовиќ, сопруга на кошаркарот Пеце Наумовски: Ме избрка од...

Текстот е објавен на 9 октомври, 2015 година во неделникот „Фокус“ во бројот 1044 Пишувала Ирена МУЛАЧКА Не верувам дека постои некој во Македонија што не...

АРХИВА Интервју: Уште пред отказот ја искинав книшката на ВМРО-ДПМНЕ

Текстот е објавен на 20 декември, 2013 година во неделникот „Фокус“ во бројот 950 Разговарала: Ирена МУЛАЧКА ФОКУС: Вие сте меѓу првите лекари во јавното здравство...

Сега е јасно дека Мијалков не бил случајно сменет во 2000-та...

Интервју со Горан Митевски, поранешен директор на УБК

АРХИВА Скандал без разрешница: Антонијо Милошевски издал дипломатски пасош на дадилка

Текстот е објавен на трети февруари 2012 година во неделникот „Фокус“ во бројот 866 Пишувала Славица ДУЉАНОВА Дадилката Гордана Нанова која доби дипломатски пасош само поради тоа...

Архива: Како кумашините на Јанкулоска создадоа една од најголемите млекарници во...

Текстот е објавен на 03.03.2017 година во неделникот „Фокус“ во бројот 1117 Трговското друштво „Хемипром“ од Свети Николе е во сопственост на семејството Николови, кои...

АРХИВА Полициски функционери краделе од МВР, службеничката што ги пријавила останала...

Текстот е објавен на 16 јули, 2015 година во неделникот „Фокус“ во бројот 1032 Пишува Љубиша АРСИЌ Македонската практика многупати покажала дека наместо крадецот, виновен е...

АРХИВА: По петгодишна судска голгота, полицајка ја докажа својата невиност!

Славица Ристеска е само една од многуте жртви на Марко Зврлевски. „Благодарение“ на него таа го загуби угледот и работата, лежеше неосновано во притвор, а...

АРХИВА Фокус открива: Каква бомба ќе активира Заев?

Текстот е објавен на 10 октомври, 2014 година во неделникот „Фокус“ во бројот 992 Пишувал Зоран ДИМИТРОВСКИ Препораката од Европската унија со серијата задачи што Македонија...

ДАЛИ САШО МИЈАЛКОВ ТРГНУВА ВО ПОХОД ПРОТИВ СВОИТЕ ПОСЛУШНИЦИ, НА...

Дека односите меѓу Мијалков и Урко се нарушени, говори и податокот од новогодишната полициска акција, кога единицата за борба против криминалот „Алфа" уапси 16 обезбедувачи на скопски локали...

ТУМБОВСКИ кеш донаторот на ВМРО-ДПМНЕ обвинува: Партискиот егзекутор Митко Чавков е...

  Текстот е објавен на трети јуни 2016 година во неделникот „Фокус“ во бројот 1078 Пишува: Јадранка КОСТОВА Неодамна, Нова ТВ објави истражувачка сторија за финансирањето на...

АРХИВА Фокус открива: Како е договарана кумановската војна?

Текстот е објавен на 15 мај, 2015 година во неделникот „Фокус“ во бројот 1023 Пишува Љубиша Арсиќ Кумановската улица Перо Илиевски е сотрена од малата војна,...

АРХИВА Сашо Мијалков и Горан Грујевски шпионирале за српската разузнавачка служба!

Текстот е објавен на 9 септември, 2016 година во неделникот „Фокус“ во бројот 1092 Пишува Валентина ВУРМО Многумина се изненадија кога на 16 септември 2013 година,...

Срѓан КЕРИМ: Не знаев дека Мартин Протуѓер бил вмровец, за неговото...

Пред четири години, во интервју за „Фокус“ д-р Керим отворено проговори за спорот околу името, за македонската надворешна политика во транзицијата, како и за своите релации со Никола Груевски, Бранко Црвенковски, Сашо Мијалков и Мартин Протуѓер.

АРХИВА Послушното стадо на пастирот!

Текстот е објавен на 29 ноември 2013 година во неделникот „Фокус“ во бројот 947 Пишувала Јадранка КОСТОВА СЕ ФРАПИРАВ од комоцијата на истражниот судија што го сослуша...

АРХИВА Сведоштво: Со фломастер ни пишуваа под раката за кого да...

Текстот е објавен на 19 мај, 2017 година во неделникот „Фокус“ во бројот 1128 Пишувала Ирена МУЛАЧКА Често социјално ранливите категории граѓани знаат својот глас да...

НАЈПОПУЛАРНИ