Архива: Кумот на Груевски е дел од бизнисот тежок половина милијарда...

Текстот е објавен на 21 октомври, 2015 година во неделникот „Фокус“ во бројот 1046 Пишувала Ирена МУЛАЧКА Пред две години, владата донесе одлука центрите за дијализа...

„Фокус“ открива нови фирми зад кои стои првиот венчален кум на...

Текстот е објавен на 26 август, 2016 година во неделникот „Фокус“ во бројот 1090 Пишува: Ирена МУЛАЧКА Преку „бомбите“ што лани во февруари ги објави лидерот...

АРХИВА: Во „Дрисла“ требало  да се уништат 1.300 контејнери опасен отпад...

Текстот е објавен на 16.03.2017 година во неделникот „Фокус, во број 1119 Кон крајот на 2016 година од Италија тргнале 1.300 контејнери со отпад,...

АРХИВА: Како никна спорната терсата на „белиот дворец“ на ВМРО-ДПМНЕ?

Текстот е објавен на 25.08.2017 година во неделникот „Фокус“ во бројот 1142 Новоизбраните градоначалници на Град Скопје и на Општина Центар, Петре Шилегов и Саша...

АРХИВА Вмровски авторитети му порачуваат на Груевски: Повлечи се и спаси...

Текстот е објавен на 12 мај, 2017 година во неделникот „Фокус“ во бројот 1127 Пишувал Влатко СТОЈАНОВСКИ Иако за првпат дојде на власт во 2006 година...

АРХИВА Во чии џебови завршиле 5 милиони евра украдени од „Македонска...

Текстот е објавен на 12 март, 2014 година во неделникот „Фокус“ во бројот 962 Пишувала: Валентина СТОЈАНЧЕВСКА За една деценија, од „Македонска пошта“ биле украдени или...

АРХИВА: Милиони евра се арчат за новогодишни прослави на плоштадите, а...

Текстот е објавен на 23 декември, 2016 година во неделникот „Фокус“ во бројот 1107 Пишува: Ирена МУЛАЧКА  Јана, Игор, Давид, Сања, Мартина, Петар се само дел...

АРХИВА Режисерот Георгиевски и ќерка му Мери за три претстави во...

Текстот е објавен на13 октомври, 2017 година во неделникот „Фокус“ во бројот 1149 Ирена МУЛАЧКА Повеќето од актерите во театрите ширум државава во последните неколку години...

АРХИВА Јанкулоска ќе докторира на факултет, чии студенти не се пожелни...

Текстот е објавен на 21 февруари, 2014 година во неделникот „Фокус“ во бројот 959 Пишувала: Валентина СТОЈАНЧЕВСКА „Образованието е сила, образованието е моќ, знаењето е богатство“....

АРХИВА Дневник: Љубе заврши во апс кога почна да зборува за...

Текстот е објавен на 21 март, 2014 година во неделникот „Фокус“ во бројот 963 Не ми е јасно зошто сите „перат раце“ од швајцарската фирма...

АРХИВА Кој е тајниот советник за национална безбедност на Иванов?

Текстот е објавен на 17 април, 2014 година во неделникот „Фокус“ во бројот 967 Пишувал Влатко СТОЈАНОВСКИ Кога веќе беше јасно дека ќе победи во првиот...

АРХИВА Кој се крие зад леринското здружение што го донираше споменикот...

Текстот е објавен на 15.08.2014 година во неделникот „Фокус“ во бројот 984 Владата предводена од Зоран Заев денеска ќе расправа да ја укине одлуката на...

АРХИВА Не ми даваат трајна инвалидска пензија, без две нозе сум...

Текстот е објавен на 18 август, 2017 година во неделникот „Фокус“ во бројот 1141 Пишува: Ирена МУЛАЧКА „Фокус“ пред речиси една година ја објави трагичната приказна...

(АРХИВА)УПРАВНИОТ ОДБОР НА „АГРО ЛОЗАР“ АД БОГДАНЦИ ОБВИНУВА: Откако не плативме...

Текстот е објавен на 24 септември 2015 година, во неделникот „Фокус“, број 1042 Пишува: Валентина Стојанчевска Рекетот на кој се изложени фирмите, за да можат нормално...

АРХИВА Интервју со Зијадин Села: Скандалот со прислушувањето треба да заврши...

Интервјуто е објавено на 27.02.2015 година во неделникот „Фокус“ во бројот 1012 Села е вклучен во самото основање на ДПА во почетокот на деведесеттите години,...

АРХИВА Сведоштво од “крвавиот четврток“ во Парламентот: Силеџиите се заканија: Нема...

Текстот е објавен на 06 мај, 2017 година во неделникот „Фокус“ во бројот 1126 Пишува Влатко СТОЈАНОВСКИ Сѐ уште многумина се фрапирани и згрозени од случувањата...

АРХИВА Мртви донирале пари за изборната кампања на ВМРО-ДПМНЕ

Текстот е објавен на 17 февруари, 2017 година во неделникот „Фокус“ во бројот 1115 Валентина ВУРМО Верувале или не! Земјоделци, секретарки и учителки, пензионери и редари,...

АРХИВА Психопатологијата на психопаторот: Диктатор со лепеза психопатски карактеристики!?

Текстот е објавен на 16 јуни, 2017 година во неделникот „Фокус“ во бројот 1132 Пишува: Јадранка КОСТОВА Сликата од царскиот луксуз во владината зграда, која деновиве...

АРХИВА Градоначалникот Арсенчо Алексовски еден од најбогатите функционери во земјава: Шефот...

Текстот е објавен на 24 јануари, 2014 година во неделникот „Фокус“ во бројот 955 Пишувал Влатко СТОЈАНОВСКИ Со самото стапување или именување на јавна функција, политичарите...

АРХИВА Зошто власта ја штити осудената директорка на општинското училиште, која...

Текстот е објавен на 17 јануари, 2014 година во неделникот „Фокус“ во бројот 954 Пишува Влатко СТОЈАНОВСКИ На една рака може да се набројат општините кои...

НАЈПОПУЛАРНИ