И Обама ќе гласа за Иванов оти му намигнал!

Откако актерот Тони Михајловски изрази отворена поддршка на социјалните мрежи за кандидатот за претседател Ѓорге Иванов, со образложение дека дошол на една од неговите претстави, Фејсбук се наполни со хумор и прашања на сметка на оваа изјава – дали за претседател се гласа од лични причини или пак за јавното добро? Заклучокот беше едногласен - и Обама ќе гласа за Иванов зошто му намигнал, а скулпторката Валентина Стевановска зошто и ги бендисал спомениците!

Трајко весељак!

деФОКУСирање

Строго доверливо: Поканата што Груевски им ја пратил на српските разузнувачи

Редовен читател на Фокус до нашата редакција испрати писмо кое лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски, им го испратил на српските разузнавачки служби, поканувајќи нивни...

На кого личат македонските политичари?

Македонските политички партии се полни со луѓе кои едни на други си личат според ставовите, оти сите го следат диктатот на партијата. Но, во...

Андов, Тито и Ѕинго – кога биле млади

Навикнати сме да ги гледаме доајените на македонската политичка сцена, Стојан Андов, Тито Петковски и Љубисав Иванов Ѕинго како зрели политичари, во поодминати години. но, како и сите други луѓе, и тие некогаш биле млади. Па еве како изгледале тројцата пред неколку децении.

Како требаше Иванов да му го честита изборот на Ердоган

Со ептен голем мерак го начув аберот дека турската раја Ви даде изин и Ве бендиса за асли-чауш на Турција, вака требаше да му честита македонскиот демек-чауш Ѓорге Иванов на Ердоган за изборот

Спремни за контрапротест?

На неколку часа пред почетокот на контрапротестот на ВМРО-ДПМНЕ, „Фокус“ дојде до ексклузивни фотомонтажи и други сечени и лепени материјали во врска со тој настан.

(Видео) Ексклузивно: Новиот фитнес-центар во Собранието

Екипата на „деФОКУС“ во новиот собраниски фитнес-центар

Ќе се снима филм за авантурите на Грујо и Миле во...

Инспириран од хит-комедијата „Глуп и поглуп“ наскоро ќе се снима филм со наслов „Гуп и погуп“ со Миле Јанакиески и Никола Груевски во главните улоги. Бидејќи Миле и Коле нон стоп зборат за промена на ГУП-от, за продуцентите на филмот тие беа очигледниот избор на аудицијата.

Никола Груевски со најголема доверба кај корисниците на апликацијата „сомнително лице“...

Апликацијата што неодамна ја промовираше МВР со наменета за пријавување какво било сознание или информација за лице кое подготвува, извршува или има извршено кривично...

ФОТО: Со грицки, кифли и колачи Стевчо свечено отвори лифт во...

Градоначалникот на Карпош, Стевчо Јакимовски, вчера присуствуваше на отворање на лифт во Карпош. Станарите на зградата му доделија благодарница на Јакимовски, поради тоа што...

Прислушување во режија на К15

Спотовите на К15 се актуелни и денес

Одбројувањето почна!

Уште колку денови, часови, минути и секунди останаа?

ДПМНЕ демантира: Тоа не е Груевски на фотографијата, Роберт Де Ниро...

По објавената фотографија на социјалните мрежи како Груевски се сонча на лежалка и носи наочари за сонце за кои се претпоставува дека се Limited...

Еве како одат преговорите меѓу ВМРО-ДПМНЕ и ДУИ

Странски служби објавија ексклузивно видео како течат преговорите меѓу ВМРО-ДПМНЕ и ДУИ. https://youtu.be/zzWaffampIo

Ексклузивно: Светските научници ја открија причината за затемнувањето на Сонцето… во...

Поради денешното затемнување, од Владата препорачаа сите граѓани барем до наредните избори да носат розеви очила кои помагаат да не се гледа темнината која ја има обвиено Македонија.

Креативни реклами

Креативноста е основен предуслов за било која рекламна кампања да го привлече вниманието на јавноста. Еве некои креативни решенија од рекламни кампањи од ширум светот.

НАЈПОПУЛАРНИ