На кого личат македонските политичари?

Македонските политички партии се полни со луѓе кои едни на други си личат според ставовите, оти сите го следат диктатот на партијата. Но, во...

ФОТО Како изгледал Заев на млади години

Порталот Факултети објави предновогодишно интервју со премиерот Зоран Заев, во кое тој говори за омилените предмети во училиште, за неговите студентски денови, но и за...

(ВИДЕО) Песна за Талат Џафери: „Жива легенда, со Никола Груевски се...

Претседателот на Собранието, Талат Џафери доби песна во која се опева неговото „јунаштво“ за судирот со поранешниот премиер Никола Груевски. Песната се вика „Талат Џафери,...

Антонио Милошоски слави победа на десницата… во Австрија!?

Додека партијата чиј висок функционер е тој тагуваше по тешкиот пораз на локалните избори, Антонио Милошоски на твитер и фејсбук славеше победа на десницата,...

Ван Хауте: „За 1000 денари и сендвич“ ја продадовте слободата

По повод Светскиот ден на поезијата, во знак на поддршка за сите оние кои веруваат во слободата и се борат за неа, олеснувачот Питер Ван Хауте во стихови им се обрати на македонските граѓани

На Силвана Бонева и гори под нозете

Жешка атмосфера во ДИК - се одлучува за приговорите на гласањето на 11 декември поднесени од Беса и од СДСМ. Силвана Бонева, член на...

СКАНДАЛ: Претседателот Иванов провалил е-mail адреси на вработени во јавна администрација?!

Иако во јавноста се уште ништо не се зборува за овој скандал, сепак постојат сериозни докази и сведоштва од голем број вработени во јавната...

ФОТО Базен за оние без пасош

Базен за оние без пасош постави Александар Дојранлив на покривот од зградата на ВМРО-ДПМНЕ во неговата нова фотомонтажа. Како што е познато, врвот од партијата...

Никола Груевски: Нови 3 милиони работни места во Македонија!

Никола Груевски, претседателот на ВМРО ДПМНЕ во едно од неговите преизборни излагања вети дека ќе отвори нови 3 милиони работни места ако ја добие...

(ВИДЕО) Пензионерите му отпеаа песна на Делков за сопругата Надица

Тони Делков, кандидат за градоначалник на Неготино од редовите на СДСМ, вчера ги посети пензионерите во нивниот клуб, каде им вети дека секогаш ќе...

Канал 5 ни посака добро утро во новото демократско и слободно...

Канал 5 утрово во 9,17 часот, повикуваќи се на извори од порталите и социјалните мрежи објави вест за политичките превирања во партијата на Груевски...

Груевски: Приоритет на оваа Влада треба да биде реновирање на затворите...

По најавите на Премиерот Никола Груевски дека ќе се изградат нови старечки домови, ќе се реновираат шест болници, следи и ветување дека во наредните...

24 работи што траат повеќе од Оливер Андонов како министер за...

По веста дека Оливер Андонов ќе биде министер само еден ден, баналноста доби нов правец, па еве ви листа од 24 работи што што...

ФОТО: Со грицки, кифли и колачи Стевчо свечено отвори лифт во...

Градоначалникот на Карпош, Стевчо Јакимовски, вчера присуствуваше на отворање на лифт во Карпош. Станарите на зградата му доделија благодарница на Јакимовски, поради тоа што...

Стрип: Како Груевци се спремаат за времето после изборниот пораз

Јасно е дека ниту една дубара на владејачката партија нема да биде процесуирана додека ВМРО-ДПМНЕ е на власт. Ама, кога ќе паднат од власт преродбенициве, надлежните органи ќе им поставуваат непријатни прашања на сегашните соработници на Никола Груевски. Затоа, уште од сега треба да се подготват за тоа време на истраги и испитувања.

Војвотка на мотор

Поранешната прва полицајка, Гордана Јанкулоска, јавно ги поддржува протестите кои се организираат под мотото „За заедничка Македонија“, а пред неколку дена на својот фејсбук...

Се чека експерт од Шкотска за да утврди алкохол во пијачките...

По вчерашниот инцидент, за кој јавуваат голем дел од медиумите, Дополнителниот заменик министер за труд и социјала, Диме Спасов вечерва учествувал во сообраќајка во...

IMDB: Листа од 30 најдобри ДПМНЕ филмови на сите времиња!

За сите љубители на добриот филм, ви ја препорачуваме IMDB листата од 30 најдобри ДПМНЕ филмови на сите времиња. 1. ДПМНЕ's eleven 2. Star Wars: Episode...

НАЈПОПУЛАРНИ