(ВИДЕО) Пензионерите му отпеаа песна на Делков за сопругата Надица

Тони Делков, кандидат за градоначалник на Неготино од редовите на СДСМ, вчера ги посети пензионерите во нивниот клуб, каде им вети дека секогаш ќе...

(ГАЛЕРИЈА) Лицата на вмровците додека ја слушаа новата ера на Груевски

Стариот лидер Никола Груевски вечерва им ја рецитираше својата нова ера на членовите  и поддржувачи на ВМРО-ДПМНЕ во салата „Борис Трајковски“. Ним пак, како...

ФОТО: За кого Ахмети ќе навива вечер – за Милан или...

Лидерот на ДУИ, Али Ахмети, е навивач на италијанскиот фудбалски тим Милан, со оглед дека досега во неколку наврати во јавноста се појавил во...

Строго доверливо: Поканата што Груевски им ја пратил на српските разузнувачи

Редовен читател на Фокус до нашата редакција испрати писмо кое лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски, им го испратил на српските разузнавачки служби, поканувајќи нивни...

ФОТО Базен за оние без пасош

Базен за оние без пасош постави Александар Дојранлив на покривот од зградата на ВМРО-ДПМНЕ во неговата нова фотомонтажа. Како што е познато, врвот од партијата...

ФОТО: Со грицки, кифли и колачи Стевчо свечено отвори лифт во...

Градоначалникот на Карпош, Стевчо Јакимовски, вчера присуствуваше на отворање на лифт во Карпош. Станарите на зградата му доделија благодарница на Јакимовски, поради тоа што...

Канал 5 ни посака добро утро во новото демократско и слободно...

Канал 5 утрово во 9,17 часот, повикуваќи се на извори од порталите и социјалните мрежи објави вест за политичките превирања во партијата на Груевски...

Хунѕка – новото оружје на ДПМНЕ

По крвавите настани во Собранието на социјалните мрежи се појави инспиративна фотомонтажа - „новото оружје на ДПМНЕ Хунѕка со кое планира да воспостави превласт...

Војвотка на мотор

Поранешната прва полицајка, Гордана Јанкулоска, јавно ги поддржува протестите кои се организираат под мотото „За заедничка Македонија“, а пред неколку дена на својот фејсбук...

УЈП со казни до 5000 € за оние што пријавите не...

По најавите нa порталите и нa социјалните мрежи дека освен двојазичноста на парите, ќе се воведат и арапски бројки на банкнотите, во Македонија се...

Кога таткото на нацијата останува фикус на партијата

Претседателот Ѓорге Иванов со двојни аршини. Повикувајќи се на заедничката платформа на Албанците, која по изборите стана ултиматум на преговарачката маса со македонските политички...

ВИДЕО Курц ги изгрицка ноктите изнервиран од македонските новинари во Виена

Австрискиот министер за надворешни работи Себастијан Курц, очигледно е под силен стрес на конференцијата на која се дебатира за слободата на медиумите во западен...

Странски служби потсетува на „шамарите“ во режија на Груевски

Потсетување на сценариото, за кое што зборуваше Груевски, денеска пред судот во случајот „Насилство пред општина Центар во 2013“. https://www.youtube.com/watch?v=VwtP3lzgRJI

Еве како одат преговорите меѓу ВМРО-ДПМНЕ и ДУИ

Странски служби објавија ексклузивно видео како течат преговорите меѓу ВМРО-ДПМНЕ и ДУИ. https://youtu.be/zzWaffampIo

Поради протестите пред ДИК, Македонија ќе изгуби уште еден странски инвеститор!

Како што неофицијално дознаваме од блиски извори на претседателот на ДПМНЕ, осомничениот Никола Груевски, Македонија е на раб да изгуби голем странски инвститор поради...

„Ќе дојдете и оро ќе играте“ пред ДИК

Многумина беа изненадени од начинот на кој поддржувачите на ВМРО-ДПМНЕ синоќа пред ДИК „ја бранеа победата“. Хајлајт на вечерта беше вртењето оро на „гневниот...

На Силвана Бонева и гори под нозете

Жешка атмосфера во ДИК - се одлучува за приговорите на гласањето на 11 декември поднесени од Беса и од СДСМ. Силвана Бонева, член на...

(ТРАНСКРИПТ): Кој ги мести изборите во Македонија?

На социјалните мрежи се појави следниот транскрипт од разговор помеѓу Бејли и Заев во кој разговараат двајцата за тоа како да ги наместат изборите....

На кого личат македонските политичари?

Македонските политички партии се полни со луѓе кои едни на други си личат според ставовите, оти сите го следат диктатот на партијата. Но, во...

Никола Груевски: Нови 3 милиони работни места во Македонија!

Никола Груевски, претседателот на ВМРО ДПМНЕ во едно од неговите преизборни излагања вети дека ќе отвори нови 3 милиони работни места ако ја добие...

НАЈПОПУЛАРНИ